Frittata met salami en bimi
Frittata met salami en bimi
Voor 4 personen
- vastkokende aardappels 250g, geschild en in plakjes
- zout & peper, gemalen
- bimi 100g
- plantaardige olie 2 eetl
- ui 1, gesnipperd
- knoflook 1 teentje, fijngehakt
- gerookte paprikapoeder 1 theel
- eieren 3
- melk 150ml
- pikante geraspte kaas 50g
- salami (Salame Milano, Fumagalli) 70g
Bereiding
- Doe de aardappelplakjes in een pan en vul aan met koud water en 1 theelepel zout. Breng aan de kook en kook vanaf dat moment 5 minuten (de aardappel moet beetgaar blijven).
- Snijd intussen de roosjes van de bimi en snijd de steeltjes in stukjes van ca. 4cm. Voeg de roosjes de laatste minuut van de kooktijd toe aan de aardappel. Giet daarna alles af en laat uitstomen.
- Verhit 1 eetlepel van de olie in een grote koekenpan en fruit hierin de ui glazig op middelhoog vuur. Voeg de bimi-steeltjes toe en bak 3 minuten mee. Bak daarna ook de knoflook en paprikapoeder een minuutje mee. Giet de overgebleven olie erbij en schep de aardappelschijfjes en bimi-roosjes erdoor. Haal van het vuur.
- Verwarm de oven voor op 180°C.
- Klop de eieren los met de melk en breng op smaak met zout en peper. Meng, samen met de geraspte kaas,
- door het aardappelmengsel.
- Bedek de bodem van een ovenvaste koekenpan met plakjes salami en bak 2 minuten totdat het vet vrijkomt. Giet het aardappel-eimengsel erover en zet het vuur laag. Laat rustig bakken totdat het mengsel aan de zijkant begint te stollen.
- Zet dan in de oven en bak even totdat het hele mengsel gestold is.
- Keer om op een bord en serveer in puntjes.